понедельник, 22 мая 2017 г.

Ой яка ж ти гарна, сорочко вишивана!

    Вишивка в Україні – один з найбільш улюблених і поширених різновидів народної творчості. У виробах українських вишивальниць нас захоплює піднесений світ краси і фантазії, поетичного осмислення життя, світ натхненних образів, коріння яких сягає міфології, звичаїв і уявлень наших предків.
       Щорічно третього четверга травня відзначається День української вишиванки – самобутнє свято, покликане сприяти збереженню українських цінностей та популяризації їх. Одягаючи в цей день вишиту сорочку, ми виражаємо свою національну та громадянську позицію, культурну освіченість та духовну свідомість. Люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.
        Про історію української вишивки і таємниці її символіки розповідає виставка книжок і журнальних публікацій «Ой яка ж ти гарна, сорочко вишивана!» , що відкрита у читальній залі Беївської сільської бібліотеки - філії Виставка триватиме до кінця травня.






четверг, 11 мая 2017 г.

«Серцем чуєм голос обелісків»

З нагоди 72 –ї річниці Перемоги  9 травня 2017 року в селі  Беєве  біля обеліску  загиблих воїнів-односельчан у другій світовій війні   була проведена  година  пам'яті і скорботи за участю представників трудових колективів, організацій і установ, школярів, молоді та громадськості села під назвою  «Серцем чуєм голос обелісків».

У цей славний день ми згадали всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам,  які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки.

Відбулося покладання квітів до підніжжя Братської могили. Біля Вічного вогню всі вклонилися полеглим в роки війни. Учасники церемонії хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих, хто поліг в бою, помер від фронтових ран, тих, чиє життя безжально відібрала війна. 

На завершення заходу в сільській бібліотеці-філії був проведений огляд літератури, представленої на книжковій виставці «Друга світова війна в художніх творах»