четверг, 25 ноября 2021 г.

ГОЛОДОМОР: ВЕЛИКА ТРАГЕДІЯ 30-Х

 

Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Мільйони загиблих, тисячі ненароджених, понівечені людські долі, виснажена душа українського народу — це безпрецедентний злочин у світовій історії. Масштаб цієї трагедії важко осягнути і неможливо зрозуміти. Ім’я їй — Голодомор. Її суть — геноцид.

На книжковій виставці «Голодомор: велика трагедія 30-х», яка організована в Беївській сільській бібліотеці-філії, представлені видання про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом. Заслуговують уваги книги «Жнива Скорботи» Роберта Конквеста, який ще у ті роки не захотів брехати і сказав світові про те страшне винищення.

Багато літ пройшло. Здавалось би можна й забути, але в серці кожного з нас живе і буде жити пам’ять про найкривавішу трагедію людства – голодомор. Книжкова виставка ще раз закликає кожного згадати ті трагічні для України 1932-1933 роки та помолитися за кожну безневинно загублену душу.

пятница, 19 ноября 2021 г.

ПОДІЇ, ЩО ЗМІНИЛИ ДОЛЮ УКРАЇНИ

 

21 листопада українці відзначають  одне з нових, але знакових свят в новітній історії України – День Гідності та Свободи.  Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Революція Гідності сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму і показала важливість національної ідеї, а Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності. Україна заплатила високу ціну за свій європейський вибір на Майдані і продовжує платити у війні на Донбасі.

 Готуючись до відзначення Дня Гідності та Свободи, в Беївській  сільській бібліотеці-філії  організована книжково-ілюстративна  виставка «Події, що змінили долю України». На ній представлено, романи, оповідання, нариси, присвячені подіям в Україні початку ХХІ століття. Всіх бажаючих запрошуємо до бібліотеки на перегляд виставки.

понедельник, 8 ноября 2021 г.

ТАМ, ДЕ ЖИВЕ РІДНА МОВА, ЖИВЕ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД

 

У Беївській сільській бібліотеці-філії розгорнуто тематичну книжкову виставку «Там, де живе рідна мова, живе український народ», присвячену Дню української писемності та мови.

    Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопада 1997-го року і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Преподобного Нестора-Літописця і починається писемна українська мова.

    Мова – це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Українська мова – багата, ніжна й ласкава, мудра, доброзичлива, глибокодумна, чиста, правдива. Багатство української мови виявляється в тому, що нею можна висловити найскладніші думки, найтонші почуття і переживання, передати враження про побачене, почуте, прочитане.