понедельник, 30 января 2023 г.

КОЛИ СТАЮТЬ ДО ЗБРОЇ ДІТИ, НАРОД ЦЕЙ НЕ ПЕРЕМОГТИ

 

29 січня 2023 року в Україні відзначається 105-а річниця бою під Крутами, котра для українського народу стала символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

29 січня 1918 року 300 молодих студентів-патріотів постали проти чотирьохтисячної більшовицької армії задля захисту нашої держави. Це важлива дата для кожного українця, а особливо для тих, хто зараз захищає нашу країну.

Правда в тому, що народ України любить свою країну. Своєю кров’ю, душею і своєю працею він, як і будь-який інший народ, прагне до життя та благополуччя. Це було доказом, яскравим доказом, і насамперед самим собі.

До річниці трагедії Крут Беївська сільська бібліотека-філія пропонує книжкову виставку-пам'ять ,,Коли стають до зброї діти, народ цей не перемогти".

Слава Україні!

Героям Слава!

пятница, 27 января 2023 г.

ГОЛОКОСТ. ЦЬОГО НЕ МОЖНА ЗАБУТИ

 

27 січня весь світ вшановує пам’ять загиблих в роки Голокосту – жахливої трагедії, жертвами якої стали близько шести мільйонів євреїв.

Генеральна асамблея ООН 1 листопада 2005 року прийняла Резолюцію № 60/7 «Пам’ять про Голокост», у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня.

В Україні та за її межами символом нелюдських страждань, траурним місцем, де відбулись масові розстріли жертв (переважно єврейської національності) вважається Бабин Яр.

Беївська сільська бібліотека-філія приєднується до вшанування цієї скорботної дати, де пропонує ознайомитися з книжковою виставкою ,,Голокост. Цього не можна забути''.

У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Будемо пам’ятати...

пятница, 20 января 2023 г.

НАМ БЕРЕГТИ ТЕБЕ – СОБОРНУ І ЄДИНУ!

 

Україно, Соборна державо,

Сонценосна колиско моя.

Ще не вмерла й не вмре твоя слава

Завойована в чесних боях!

22 січня наша країна відзначає величне національне свято – День Соборності України.

Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які намагались відродити незалежну Соборну українську державу.

 Саме 22 січня 1919 року, на Софіївській площі в Києві, директорія Української народної республіки урочисто проголосила Акт воз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину Соборну Українську державу.

Для українського народу, віками позбавленого власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами, ця проблема завжди була особливо болючою й неймовірно складною.

Це свято має історичне та політичне значення для суверенітету нашої держави. Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. Слово «Соборність» включає в себе єдність і згуртованість. У ньому ми чуємо слово «собор». Собор душі є у кожного із нас. Берегти його – означає слідкувати за своїми думками, діями, вчинками. Одним із головних завдань собору душі є знати і пам’ятати свою історію. Тож вивчаймо власну історію і цінуймо цілість землі рідної і народу!

З нагоди цього свята у читальній залі Беївської сільської бібліотеки-філії  створена книжкова виставка-хронологія ,,Нам берегти тебе – соборну і єдину!''

Запрошуємо всіх, кому не байдужа наша історія, до бібліотеки, ознайомитися з книжковою виставкою.

пятница, 6 января 2023 г.

НАРОДЕ МІЙ, ДО ТЕБЕ Я ЩЕ ВЕРНУ...

 

“Народе мій, до тебе я ще верну...” – під такою назвою Беївська сільська бібліотека-філія презентує книжкову виставку-портрет до 85-років від дня народження Василя Семеновича Стуса(1938-1985), українського поета,перекладача,мислителя і літературознавця,борця за незалежність України у XX ст.,який став уособленням незламності українського духу.

Василь Стус народився в неспокійний і несвятковий Святвечір у хаті, що притулилася обабіч стрімкого, притрушеного снігом провулочка. Він був четвертою дитиною в родині, яку фатальні зміни гнали з рідної Вінниччини.

Тяжкою була дорога долі поета,але духовний подвиг Василя Стуса не пропав марно. Доказ тому – постійне зростання інтересу до його особи і творчості.

Поет і громадянин – це не дві постаті Стуса. Це цілісна особистість не лише національного, а вселюдського масштабу, у чому переконуєшся, читаючи його поезію, прозу, листи, свідчення людей різних національностей і різного світогляду.

Виставка діятиме до 17 січня.