пʼятниця, 27 червня 2025 р.

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ В МОЄМУ ЖИТТІ

 

28 червня Україна відзначає державне свято – День Конституції України, прийняття якої стало важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості. Це – єдине державне свято, закріплене в самій Конституції .

Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом – Днем Конституції.

Напередодні цього свята у Беївській сільській бібліотеці-філії для дітей відбулася патріотична година ,,Конституція України в моєму життіʼʼ та представлена книжкова виставка-ділог ,,Конституція – наш закон, наша сила ʼʼ. Під час заходу присутні ознайомилися з історією конституційного творення в Україні та активно долучилися до інтерактивної гри ,,Право чи обов’язок?ʼʼ.




неділя, 1 червня 2025 р.

ТУТ ЖИВЕ ДИТИНСТВО

 

Літні канікули по праву вважаються найулюбленішим часом у школярів. Тож в перший день літніх канікул бібліотека спільно з працівниками Будинку культури організувала для усіх бажаючих захоплюючий турпохід.

Під час походу діти мали змогу відпочити на свіжому повітрі, познайомитися з природою рідного краю , посмакувати свіжозвареним кулішем, смаженими сосисками та салом. Ознайомилися з правилами безпеки перебування в лісі, брали участь у вікторинах , захопливих іграх та співали пісень.

Одним із найцікавіших моментів стало навчання із складання намету. Діти активно долучалися до процесу, проявляли ініціативу й командний дух. У результаті – кожен мав змогу відчути себе справжнім мандрівником!

Дякуємо дітям за щирість, якою вони заряджають усе навколо. Саме такі моменти роблять кожен день особливим!




субота, 31 травня 2025 р.

ЧИТАЙ КОЛЬОРОВЕ

 

Перший день літа – це не тільки Міжнародний день захисту дітей, а й початок довгоочікуваних літніх канікул. Влітку усе сприймається якось по-особливому. Небо здається блакитнішим, повітря – свіжішим, їжа – смачнішою, і навіть наші незламні люди здаються щасливішими…

Як же хочеться, щоб якнайшвидше в нашій країні стало мирно, безпечно і радісно. А поки – додайте собі літнього настрою, обравши книгу з виставки для дітей «Читай кольорове».

Представлена у читальній залі експозиція, неначе притягнула до себе усе найкольоровіше та найяскравіше і вже чекає на своїх читачів.

Приходь та обирай!


четвер, 15 травня 2025 р.

ВИШИТА МУДРІСТЬ ПОКОЛІНЬ

 

15 травня Україна  відзначає Всесвітній День вишиванки. Ця національна святиня  несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це символ приналежності до роду та нації, ознака українськості, а у наш час ще й один із символів, за яким вирізняється українець у багатовимірному, глобалізованому світі. Вишиванка для українця не лише одяг, не лише вбрання, яке вдягають у найважливіші дні життя або на свята.  Вона була символом сім’ї, відображала культурні цінності та надбання українського народу протягом століть.

Відзначаючи це свято, ми вкотре стверджуємо, що символ нації – вишиванка – завжди була, є і буде необхідним оберегом міцності української держави. Особливе значення День вишиванки має саме сьогодні – тоді, коли росія розпочала повномасштабну війну проти України. Одягнена вишиванка 15 травня стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ.

До цієї дати Беївська сільська бібліотека-філія презентує книжкову експозицію ,,Вишита мудрість поколіньʼʼ.



четвер, 8 травня 2025 р.

ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО – ПАМ’ЯТАЄМО МИНУЛЕ

 

Травневі дні для всіх нас традиційно пов’язані з пам’яттю про події Другої світової війни. Для кожного українця згадки про 1939 – 1945 роки є дуже особистими, адже в нашій країні немає жодної родини, яка не мала би власної історії про ту війну.

Сьогодні,  8 травня 2025 року, з нагоди 80-ї річниці відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбувся мітинг-вшанування памʼяті ,,Заради майбутнього – пам’ятаємо минулеʼʼ.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять мільйонів загиблих на полі бою, розстріляних у каральних акціях, спалених у концтаборах, замучених у катівнях – тих, чиє життя забрала жорстока війна та поклали квіти до памʼятнику загиблим воїнам у роки Другої світової війни.

Cвята пам’ять про Другу світову війну залишається з нами, як високий зразок мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці, а водночас і вічної скорботи за тими, хто віддав своє життя за свободу Вітчизни.

Пам’ятаємо! Перемагаємо!



ПЕРЕМОГА В СЕРЦЯХ ПОКОЛІНЬ

 

8 травня 2025 року виповнюється 80 років перемоги над нацизмом у Європі та відзначається День пам’яті та перемоги у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Шість довгих років палахкотіла Друга світова війна, яка двічі пролетіла вогняним птахом по всій Україні, опалила кожну сім’ю і кожне людське життя. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю історію людства війні 1939-1945 років.

Загинув кожний п’ятий українець, на руїни перетворилися 720 українських міст і містечок, 28 тисяч сіл, з яких 250 було спалено вщент, знищено тисячі промислових підприємств та осель. Для всіх нас, українців, війна – вічно у незгасній пам’яті…

На вшанування пам’яті про кожного, хто, долаючи втрати і горе, приклав титанічні зусилля в боротьбі з нацизмом, а також усіх жертв цієї страшної війни, Беївська сільська бібліотека-філія підготувала книжкову виставку-памʼять ,,Перемога в серцях поколіньʼʼ.

субота, 26 квітня 2025 р.

ГІРЧИТЬ ЧОРНОБИЛЬ, КРІЗЬ РОКИ ГІРЧИТЬ

 

26 квітня 1986 року. Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ. Долі багатьох людей  – цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями і жертвами Чорнобильської катастрофи, змінились назавжди.

Важко уявити, але сьогодні атомні об’єкти України в руках російських терористів стали інструментами шантажу та залякувань, а працівники станцій – заручниками, а часто і жертвами нелюдів. Сподіваємось та віримо, що подібне більше не повториться! 

Беївська сільська бібліотека-філія запрошує читачів відвідати книжкову виставку-набат ,,Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить …ʼʼ, яка присвячена річниці цієї масштабної трагедії.



пʼятниця, 18 квітня 2025 р.

БАРВИСТА ПИСАНКА

 

Великдень – найбільше визначне  християнське свято та давня культурна традиція.

Українці вкотре святкують Великдень не так, як завжди. Замість ,,Веселих святʼʼ ми бажаємо спокійних та мирних. Однак потрібно пам'ятати, що Великдень – свято перемоги життя над смертю, добра над злом і надія на вічне існування. Символами свята є усе, що символізує Вічне Життя, Оновлення та Світло: паска, крашанка, або писанка, світло пасхальної свічки.

Тож у ці святкові дні Воскресіння Христового пропоную користувачам бібліотеки відвідати книжкову виставку-інсталяцію ,,Барвиста писанкаʼʼ. Матеріали, представлені на виставці ознайомлять про походження одного із важливих символів цього свята в Україні – писанку.

Прийміть найщиріші вітання зі святом Хрестового Воскресіння! Здоров’я, миру, добра, любові. Христос Воскрес! Воістину Воскрес!




понеділок, 7 квітня 2025 р.

ЗДОРОВ’Я – НАЙЦІННІШИЙ СКАРБ ЛЮДИНИ

 

Всесвітній день здоров’я відзначається щорічно 7 квітня в день створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я. Здоров’я – це безцінне багатство людини, від якого залежить вся її життєдіяльність. Ніякі досягнуті цілі в житті не приносять повного щастя, якщо немає здоров’я. Тому дуже важливо вести здоровий спосіб життя, не дивлячись на вік. Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І в основному це стосується спроб повернути його на своє місце.

З книгами-порадами ви зможете ознайомитись на виставці «Здоров’я – найцінніший скарб людини», яка представлена  у книгозбірні Беївської сільської бібліотеки-філії  і діятиме протягом квітня.

У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім його надійного збереження та зміцнення, всім хворим – якнайшвидшого одужання, медикам – хорошої матеріальної та технічної бази. Всім нам – бути здоровими та життєрадісними!

МИТЕЦЬ НЕЗВИЧАЙНОЇ ДОЛІ

 

7 квітня виповнюється 115 років з дня народження Василя Андрійовича  Мельника  (1910–1981), художника, який без обох рук намалював понад дві тисячі картин, що розлетілися по українських домівках та музеях. Народився  Василь Андрійович в селі Беєве- Комуна Липоводолинського району  (нині с. Мельникове Роменського району Сумської області.)

Талановитий від природи, він був чудовим музикою-скрипалем, а згодом ще й навчився робити скрипки, гітари, мандоліни. Та, будучи сапером на Другій світовій війні, під час розмінування повністю втратив слух, одне око та обидві руки до ліктів. Ще перебуваючи в госпіталі, почав малювати. Працював і малював ліктями за допомогою спеціального тримача. Його улюбленою темою було життя українського села.

Картини Василь Мельник створював до кінця свого життя. Це надзвичайно деталізовані, колоритні українські пейзажі, натюрморти в стилі українського примітивізму. Художник малював маслом, тому його роботи добре збереглися.

Миця вже давно немає з нами, а його роботи живуть і радують людей, дарують яскраві емоції.

Саме цій талановитій людині присвячена мистецька виставка-персоналія «Митець незвичайної долі», яка презентується у Беївській сільській бібліотеці-філії. Запрошуємо до перегляду!




четвер, 20 березня 2025 р.

ЗОЛОТІ ЗЕРНА УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ

 

Щорічно березень для нашої бібліотеки наповнюється приємними клопотами, які пов’язані з проведенням традиційного свята – Всеукраїнського дня поезії, що відзначається 21 березня.

У житті все починається з чогось : річечка із струмочка, дерево із коріння. Так і поезія входить в наше життя з дитинства і залишаться з нами до кінця. Кожен знаходить в ній щось своє, близьке і зрозуміле. Духовно бідною залишається та людина, якій байдуже поетичне слово.

З нагоди Всесвітнього дня поезії в Беївській сільській бібліотеці-філії функціонує книжкова поличка „Золоті зерна української поезії”. Представлена література знайомить відвідувачів бібліотеки з  поетичними збірками поетів нашого краю та видатних класиків і сучасників української поезії. Серед них збірки поетів: І. Франка, Л. Українки, О.Олеся, В.Стуса, Б.Олійник, Л.Костенко, яка 19 березня відмітила свій 95-річний ювілей.

Геніальна поетеса була однією з перших і найпривітніших у плеяді молодих українських поетів, що виступили на рубежі 50-60 років.  ЇЇ  беззаперечний моральний  авторитет став прикладом для багатьох українців, адже за свій вік не заплямувала себе компромісами  з жодною владою. Громадянська позиція Ліни Костенко є активною і на сьогодні. Її творчість в умовах війни стала символом незламності українського духу, а слова – це голос правди, що звучить сильно та переконливо. Вона активно підтримує українську армію та волонтерів, висловлює свою підтримку Україні у публічних виступах та інтерв’ю, що відіграє важливу роль у моральній підтримці українського суспільства під час війни.

вівторок, 28 січня 2025 р.

ПРАГНЕННЯ ДО СВОБОДИ – ВЧОРА, ПАТРІОТИЗМ І НЕЗДОЛАННІСТЬ – СЬОГОДНІ, ГІДНА УКРАЇНА – ЗАВТРА

 

Є в українській історії події, які стали знаковими, символічними. Такою подією є героїчна смерть молодих захисників Української Держави, яка заявила світові, що хоче бути господарем у своїй хаті. Так задекларував ІV універсал Центральної Ради, проголошений 22 січня 1918 року. У ньому зазначалося: “… віднині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною Державою Українського Народу”. А вже через 7 днів, 29 січня 1918 року чужинецька орда хлинула на Україну. Основні військові сили залишилися в Києві, бо робітники, обдурені більшовиками, хотіли повалити Центральний уряд, законний уряд Української держави. І вони, 500 юнаків із українського студентського Січового Куреня і І Української Юнацької школи імені Богдана Хмельницького та студенти високих шкіл – пішли… 300 з них без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу. Подвиг українських юнаків під Крутами навічно залишиться в історії як символ національної честі…

У Беївській сільській бібліотеці-філії розгорнуто книжкову  виставку-пам'ять “Прагнення до свободи – вчора, патріотизм і нездоланність – сьогодні, гідна Україна – завтра”. Користувачі мають можливість більш детально ознайомитись з трагедією Крут.


середа, 22 січня 2025 р.

І ОБНЯЛИСЯ БЕРЕГИ ОДНОГО ВІЧНОГО НАРОДУ

 

22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Це свято об’єднання та єдності нашого народу. Воно нагадує нам, що Україна неподільна, немає окремої Східної чи Західної України. У нас є одна держава і ми єдиний її народ!

З метою належного відзначення Дня Соборності України, забезпечення національної єдності та громадянської злагоди, виховання у громадян патріотизму та гордості за героїчне минуле та сьогодення українського народу, до цієї знаменної події в Беївській сільській бібліотеці-філії для юних  користувачів була представлена книжкова виставка-репортаж "І обнялися береги одного вічного народу", яка  поглибила їх знання  про історію виникнення свята Соборності України, викликала патріотичні почуття та повагу до рідної країни. Згадала бібліотекар і про криваві бої, які зараз точаться по всій українській землі і наших героїв, які віддали життя за Україну в російсько-українській війні. Там вирішується доля і майбутнє України.

Разом з працівниками будинку культури відбулася патріотична творча толока "Моя Україна єдина, Соборність – наша сила". Закінчився захід побажаннями миру, злагоди та єдності.





четвер, 16 січня 2025 р.

КІБОРГИ. ДОНЕЦЬК. АЕРОПОРТ

 

16 січня вся Україна вшановує пам’ять героїв – «кіборгів», які з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року в найзапекліших боях воювали за Донецький аеропорт та пройшли через 242-денне пекло… В останні дні захисту Донецького аеропорту 19 та 20 січня – там загинуло 58 вірних синів України… За офіційними даними, захищаючи донецький аеропорт, загинули понад 200 українських військових. В обороні брали участь не тільки воїни, але і медики, волонтери, що надавали допомогу та підтримку українським бійцям. Тому в нашій пам'яті всі, хто стояв за Україну в ті дні. Слава Вам, Герої, вічна пам'ять загиблим українським Янголам-охоронцям!

Про героїчні події в терміналі Донецького аеропорту у Беївській сільській бібліотеці-філії представлена книжкова виставка-шана «Кіборги. Донецьк. Аеропорт». Книги, запропоновані на виставці, основані на реальних подіях, про реальних людей, про страшні реалії війни. Дізнатися більше інформації про ті події ви зможете, завітавши до нас у бібліотеку.

понеділок, 6 січня 2025 р.

А ТОЙ ТРЕТІЙ ПРАЗНИК – СВЯТО ВОДОХРЕЩА

 

6 січня віряни відзначають свято Водохреща. Водохреща або Ордана, Богоявлення – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. Із Хрещенням Господнім пов'язують хрещення в Йордані Христа. Для українського народу – це джерело світлої радості, очищення душі, зміцнення віри в добро. У цей день вода в річках стає цілющою і цілий рік дарує людям здоров'я і наснагу, захищає від лиха, наповнює життєдайною енергією.

Напередодні великого свята Беївська сільська бібліотека-філія для користувачів підготувала  народознавчий калейдоскоп «А той третій празник – Свято Водохреща». Великий інтерес для присутніх викликали прикмети, пов'язані з цим днем, а особливо чародійні властивості водохрещенської води, про історію, традиції  та обряди свята. Разом з працівниками будинку культури провели творчий майстер-клас «Сяйво Водохреща» із декорування баночок для освячення води. Кожна прикраса вийшла неповторною і красивою.

Разом ми впевнені, що популяризуючи культуру нашого народу, відновлюючи традиції, ми стаємо гідними громадянами нашої країни!