субота, 26 квітня 2025 р.

ГІРЧИТЬ ЧОРНОБИЛЬ, КРІЗЬ РОКИ ГІРЧИТЬ

 

26 квітня 1986 року. Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ. Долі багатьох людей  – цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями і жертвами Чорнобильської катастрофи, змінились назавжди.

Важко уявити, але сьогодні атомні об’єкти України в руках російських терористів стали інструментами шантажу та залякувань, а працівники станцій – заручниками, а часто і жертвами нелюдів. Сподіваємось та віримо, що подібне більше не повториться! 

Беївська сільська бібліотека-філія запрошує читачів відвідати книжкову виставку-набат ,,Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить …ʼʼ, яка присвячена річниці цієї масштабної трагедії.



пʼятниця, 18 квітня 2025 р.

БАРВИСТА ПИСАНКА

 

Великдень – найбільше визначне  християнське свято та давня культурна традиція.

Українці вкотре святкують Великдень не так, як завжди. Замість ,,Веселих святʼʼ ми бажаємо спокійних та мирних. Однак потрібно пам'ятати, що Великдень – свято перемоги життя над смертю, добра над злом і надія на вічне існування. Символами свята є усе, що символізує Вічне Життя, Оновлення та Світло: паска, крашанка, або писанка, світло пасхальної свічки.

Тож у ці святкові дні Воскресіння Христового пропоную користувачам бібліотеки відвідати книжкову виставку-інсталяцію ,,Барвиста писанкаʼʼ. Матеріали, представлені на виставці ознайомлять про походження одного із важливих символів цього свята в Україні – писанку.

Прийміть найщиріші вітання зі святом Хрестового Воскресіння! Здоров’я, миру, добра, любові. Христос Воскрес! Воістину Воскрес!




понеділок, 7 квітня 2025 р.

ЗДОРОВ’Я – НАЙЦІННІШИЙ СКАРБ ЛЮДИНИ

 

Всесвітній день здоров’я відзначається щорічно 7 квітня в день створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я. Здоров’я – це безцінне багатство людини, від якого залежить вся її життєдіяльність. Ніякі досягнуті цілі в житті не приносять повного щастя, якщо немає здоров’я. Тому дуже важливо вести здоровий спосіб життя, не дивлячись на вік. Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І в основному це стосується спроб повернути його на своє місце.

З книгами-порадами ви зможете ознайомитись на виставці «Здоров’я – найцінніший скарб людини», яка представлена  у книгозбірні Беївської сільської бібліотеки-філії  і діятиме протягом квітня.

У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім його надійного збереження та зміцнення, всім хворим – якнайшвидшого одужання, медикам – хорошої матеріальної та технічної бази. Всім нам – бути здоровими та життєрадісними!

МИТЕЦЬ НЕЗВИЧАЙНОЇ ДОЛІ

 

7 квітня виповнюється 115 років з дня народження Василя Андрійовича  Мельника  (1910–1981), художника, який без обох рук намалював понад дві тисячі картин, що розлетілися по українських домівках та музеях. Народився  Василь Андрійович в селі Беєве- Комуна Липоводолинського району  (нині с. Мельникове Роменського району Сумської області.)

Талановитий від природи, він був чудовим музикою-скрипалем, а згодом ще й навчився робити скрипки, гітари, мандоліни. Та, будучи сапером на Другій світовій війні, під час розмінування повністю втратив слух, одне око та обидві руки до ліктів. Ще перебуваючи в госпіталі, почав малювати. Працював і малював ліктями за допомогою спеціального тримача. Його улюбленою темою було життя українського села.

Картини Василь Мельник створював до кінця свого життя. Це надзвичайно деталізовані, колоритні українські пейзажі, натюрморти в стилі українського примітивізму. Художник малював маслом, тому його роботи добре збереглися.

Миця вже давно немає з нами, а його роботи живуть і радують людей, дарують яскраві емоції.

Саме цій талановитій людині присвячена мистецька виставка-персоналія «Митець незвичайної долі», яка презентується у Беївській сільській бібліотеці-філії. Запрошуємо до перегляду!