пятница, 19 марта 2021 г.

ПОЕЗІЇ ОДВІЧНА ВИСОТА

 

Поезія – це завжди неповторність,

якийсь безсмертний дотик до душі.

Ліна Костенко

 

У житті все починається з чогось: річечка із струмочка, дерево із коріння. Так і поезія входить в наше життя з дитинства і залишаться з нами до кінця. Кожний знаходить в ній щось своє, близьке і зрозуміле. Поезія пробуджує людину, бо поезія – це життя, а воно розквітає весною, для романтичних і обдарованих людей – це стимул для написання поетичних творів, саме тому 21 березня святкують  Всесвітній день поезії.

Поезія, як ніщо інше, може осягнути увесь Всесвіт, перейти будь-які кордони, перепливти океани, заглянути до найглибших схованок людської душі. Вона – чиста й світла. Навіть коли огорнута печаллю, омита сльозою чи позначена іронією, вона робить те, що й мусить робити мистецтво: очищає і просвітлює душу, повертає віру в те, що світ і людина прекрасні.

З нагоди Всесвітнього дня поезії в Беївській сільській  бібліотеці-філії  функціонує книжкова виставка «Поезії одвічна висота». Тож запрошую усіх шанувальників мистецтва поетичного слова відвідати виставку та віднайти твори до душі.







вторник, 9 марта 2021 г.

ПОЕТ ЖИВЕ У ПАМ’ЯТІ СВОГО НАРОДУ

 

Тарас Григорович Шевченко – людина високих моральних людських якостей, що стоїть нарівні з кращими світовими творцями-мислителями. Він залишається серед нас, українців, і далі невмирущим як поет, як геній, як поводир, що показує нам шляхи у боротьбі за наші ідеали.

Беручи всю світову літературу, важко знайти серед письменників другу подібну постать, що пройшла б такий же винятковий життєвий шлях; що вийшла б із самих низів і досягла б найбільшого злету творчого генія.

З нагоди  207-ї  річниці  від  дня народження   Тараса Григоровича Шевченка в приміщенні Беївської сільської бібліотеки-філії  презентується  книжкова виставка-вшанування  «Поет живе у пам’яті свого  народу».

Запрошуємо усіх шанувальників шевченківського слова на перегляд!



воскресенье, 7 марта 2021 г.

А ЖІНКА В СВІТ ПРИХОДИТЬ ДЛЯ ЛЮБОВІ...

 

Коли настає весна і на вулицях з’являються перші весняні квіти, в кожному домі, в селі і в місті відзначається велике свято – Міжнародний день прав жінок і миру.

Виникло це свято на початку ХХ століття. У багатьох європейських країнах воно святкується з 1911 року як день міжнародної солідарності жінок за свої права. Відомо, що саме 8 березня 1857 року робітниці текстильної промисловості міста Нью-Йорк провели акцію протесту. Вони вимагали скоротити робочий день, підвищити заробітну плату до рівня чоловіків. Із  1977 року це свято відзначається ООН. В Україні воно має статус державного.

До Міжнародного жіночого дня у Беївській сільській бібліотеці-філії   організована книжкова  виставка  «А жінка в світ приходить для любові...» , на якій представлена література про відомих в усьому світі українок, починаючи від княгині Ольги та Роксолани і закінчуючи нашими сучасницями, успішними у різних сферах життя.

Користувачі бібліотеки мають можливість ознайомитись з біографіями та досягненнями ділових, цілеспрямованих та харизматичних жінок , які сприяють формуванню позитивного іміджу української жінки у світі, адже вони досягли визнання не лише на батьківщині, а й за кордоном. Вони - гордість країни та суспільства.

Щиро запрошую  всіх бажаючих ознайомитись з матеріалами виставки!