понедельник, 21 февраля 2022 г.

НЕБЕСНА СОТНЯ ВОЇНІВ МАЙДАНУ

 

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні. Цього дня ми вшановуємо відвагу, силу духу і стійкість наших громадян, які віддали найдорожче ‒ життя ‒ під час Революції гідності (листопад 2013 року ‒ лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Вони гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності.

Герої не вмирають!Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок, тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі… Ті, для кого справедливість, гідність, свобода, Україна – були не просто словами, а сенсом їхнього життя. Холодними зимовими днями і ночами на Майдані пліч-о-пліч стояли українці і євреї, росіяни та вірмени, грузини і білоруси. Їх об’єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.

20 лютого 2014 року став днем початку нової історії нашої держави. Тоді Україна на повні груди вдихнула повітря, насичене горем і журбою…

З нагоди цієї важливої дати у Беївській сільській бібліотеці-філії відбувся мітинг-реквієм «Небесна Сотня воїнів Майдану». Бібліотекар нагадала трагічні події, які відбувались на Майдані: в столиці європейської країни, в серці України,де

гинули її найкращі сини, віддавали своє життя за Батьківщину. Учасники заходу у глибокій скорботі низько схилити голови перед пам'яттю Героїв Небесної Сотні, які боролися за честь правду і гідність, запалили свічки та вшанували пам'ять про загиблих хвилиною мовчання. Також у бібліотеці оформлена ілюстрована книжкова виставка-пам»ять «Остання бруківка – не тяжка».

Небесну Сотню пам’ятатимуть завжди, про них обов’язково знатимуть прийдешні покоління, бо Герої не вмирають!




пятница, 18 февраля 2022 г.

У СВІТІ РІДНОЇ МОВИ

 

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано в листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі.

У світі налічується безліч мов. За попередньою оцінкою їх кількість становить близько 6 тисяч. Мова кожного народу самобутня, розкриває менталітет і традиції нації, формує свідомість людини. Знання мови допомагає розширити кругозір, глибше проникнути в культуру іншої країни. Учені довели, що вік нашої рідної української мови – 7 тисяч років. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки безцінна спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

Для усіх бажаючих та тих, хто прагне удосконалювати свої знання з рідної мови, Беївська сільська бібліотека-філія презентує тематичну книжкову виставку-перегляд "У світі рідної мови". Запрошую до перегляду у читальній залі.

среда, 16 февраля 2022 г.

АФГАНСЬКА ВІЙНА… БРУДНА, НЕОГОЛОШЕНА…

 

Цьогоріч минає 33 роки від дня закінчення афганської війни. День 15 лютого 1989 року для багатьох став відліком, коли скінчився рахунок втратам наших солдатів. Роки, що пройшли, об'єднали колишніх бійців-інтернаціоналістів в одну родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям.

Афганська війна… Брудна, неоголошена… А хіба війни можуть бути чистими? Кожна несе смерть, інвалідність, одягає в жалість тисячі сердець, материнських сердець. У війни холодні очі… У війни свій рахунок, своя безжалісна арифметика...

Через страшне горнило афганської війни пройшли тисячі українських солдат. Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовами, 711 дітей – сиротами.

Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. А скільки їх пропало безвісти чи потрапило в полон! А ті, хто залишилися живими, пройшли сувору школу випробування долі.

Одним з героїв тієї війни був наш земляк, випускник Беївської школи Грицан Олександр Іванович. Нажаль серед живих його уже немає, та жива про нього пам'ять. Згадаємо його в цей день.


пятница, 11 февраля 2022 г.

СЕРЦЮ ВЛАСТИВО ЛЮБИТИ

 

Кохання... Багато століть людство не може знайти єдиного визначення для цього неймовірного почуття. Все змінюється у цьому шаленому світі і лише кохання залишається завжди юним, прекрасним, завжди новим, несподіваним і найзагадковішим з усіх людських почуттів...   Саме кохання надихає поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І якби поставити собі за мету прочитати і передивитися все, що написано про це почуття, людині, без перебільшення, не вистачило б цілого життя.

До самого романтичного свята року – Дня святого Валентина Беївська сільська бібліотека-філія   презентує  романтично – книжкову виставку "Серцю властиво любити", де зібрались найдивовижніші історії кохання.