вторник, 12 ноября 2024 г.

ТА Я Ж НАЗВАВСЯ ЦВІТОМ ВИШНІ, Я СВІТ ЛЮБИВ, ЛЮДЕЙ ЛЮБИВ

 

Немає, мабуть, українця, який не читав би чудових усмішок Остапа Вишні. Головним джерелом його гумору була любов до життя, до людини. Сміх його неповторний житиме вічно, бо сам він був живою, радісною усмішкою свого великого і безсмертного народу.

Остап Вишня –  справжній патріот своєї рідної землі. Його твори – це не просто розвага, а й глибокий аналіз українського суспільства. Читаючи Вишню, ми не тільки відпочиваємо, а й пізнаємо себе і свою країну. Це своєрідний культурний код українців, який передається з покоління в покоління. Письменник показав, що навіть у найскладніші часи можна зберегти оптимізм і почуття гумору.

До 135-річчя від дня народження українського письменника, новеліста, класика сатиричної прози ХХ століття Остапа Вишні (Павла Михайловича Губенка) у Беївській сільській бібліотеці-філії  пройшла година-гуморина «Та я ж назвався цвітом Вишні, я світ любив, людей любив".


вторник, 1 октября 2024 г.

ГЕЙ, ВИ ХЛОПЦІ, ЗАПОРОЖЦІ!

 

До Дня українського козацтва та Дня Захисників і Захисниць України, що відзначається в Україні 1 жовтня, в Беївській сільській бібліотеці-філії  експонується  історично-патріотична книжкова виставка «Гей, ви хлопці, запорожці!», присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького та історії виникнення козацтва в Україні.

Про те, хто такі запорожці, про державну діяльність українських вояків, їх  героїчну  звитягу,  походи,  про життя  та побут козаків на Січі, про славні  звичаї, традиції та легенди  можна дізнатися зі сторінок  історичної,  художньої та довідкової  літератури. Читачі можуть ознайомитися з книгами, які дозволять зануритись у неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.

 Не випадково, свято українського козацтва збігається з Днем Захисника та Захисниць України. На  виставці експонуються  матеріали про подвиги воїнів-захисників, які і сьогодні продовжують героїчні сторінки нашої історії, захищаючи кордони від ворогів.

понедельник, 19 августа 2024 г.

ВЕСЕЛИСЬ, ГРАЙ І КНИЖКИ ЧИТАЙ

 

Канікули… Як швидко промайнули цікаві літні дні, хвилинки радості, спілкування з друзями, ровесниками, корисні подорожі гуртом до бібліотеки… Канікули закінчилися, але дружба з книгою – ніколи!

Сьогодні до Беївської сільської бібліотеки-філії завітали нові читачі, для яких бібліотекар організувала вікенд в бібліотеці “Веселись, грай і книжки читай”. Маленькі читачі не лише обирали цікаві книжки для читання, але й активно їх обговорювали. Далі діти поринули у творчу майстерню , намалювавши персонажі своїх обраних книг. Малюнки вийшли яскравими та колоритними, а творча майстерня була насичена позитивними емоціями та враженнями. На завершення вони  із  задоволенням складали пазли із сюжетами улюблених казок.

Літо триває і двері бібліотеки гостинно відчинені. Бібліотека чекає на нових користувачів!



вторник, 6 августа 2024 г.

ЗІ СВЯТОМ – З ДНЕМ СЕЛА! ІЗ ЯБЛУЧНИМ СПАСОМ!

 

Сьогодні у Світле свято Яблучного Спаса беївчани святкують День села. У такий день кожен відчуває себе частинкою великої родини, і тому близько до серця ми сприймаємо  всі труднощі села, щиро радіємо успіхам та пишаємося досягненнями.

А пишатися є чим – багата історія, неймовірна природа, щирі і відкриті люди, і, віримо, прекрасним майбутнім. І, мабуть, кожен погодиться  з тим, що в час повномасштабної війни День села радше відзначаємо, ніж святкуємо. Бо ще так багато свіжих ран, болю, розпачу, так багато втрат, і війна, нажаль, триває. Але відзначення Дня села – це наша витривалість і прагнення повернутися до нормального життя, це взаємопідтримки, віра в ЗСУ, перемогу та справедливий мир, а ще надія, що наступне свято відбуватиметься під мирним небом.

Для того, щоб відзначення рідного села у цей не простий для усіх час пройшов яскраво Беївська сільська бібліотека-філія спільно з будинком культури підготували дві фотозони та різнобарвну галерею картини  художників – поціновувачів пензля. Також на виставці була можливість придбати сувеніри, обереги, які виготовили беївські школярі. Виручені кошти будуть цінним вкладом для нашої Перемоги.

Бажаю усім беївчанам перш за все міцного здоров'я, добробуту у кожну родину і якнайшвидшої Перемоги! Зі святом – з Днем Села! Із Яблучним Спасом!






понедельник, 29 июля 2024 г.

ЇХ ПОДВИГУ НЕ БУДЕ ЗАБУТТЯ

 

 Цьогоріч минає друга річниця з дня масового вбивства рф полонених українських захисників у Оленівській колонії, що на Донеччині. Нагадуємо,  що в ніч з 28 по 29 липня 2022 року російськими окупаційними військами було здійснено теракт на території колишньої Волноваської виправної колонії №120 поруч з смт Оленівка Донецької області, під час якого загинули військовополонені – захисники «Азовсталі». Втратили життя понад 53 полонених, близько 130 було поранено.

Немає жодних сумнівів у тому, хто вчинив цей жорстокий злочин! І немає жодного прощення за цей теракт!

До річниці трагедії в Оленівці Беївська сільська бібліотека-філія підготувала прес-викладку ,,Їх подвигу не буде забуття".


понедельник, 15 июля 2024 г.

ДЕРЖАВНІСТЬ, ВИМРІЯНА ПОКОЛІННЯМИ

 

15 липня 2024 року Україна  відзначатиме День Державності. Це свято запровадили з ініціативи Президента України, як нагадування про витоки України і приурочили до Дня хрещення Київської Русі та пам’яті князя Володимира Великого.

День Української Державності утверджує зв’язок українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу. Понад тисячу років державотворчому досвіду українців, нашій культурі, нашій самобутності, українському характеру.

У Беївській сільській бібліотеці-філії  організована книжкова виставка-екскурс ,,Державність, вимріяна поколіннями", на якій представлена література про історію формування Української Державності.

пятница, 28 июня 2024 г.

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ – СИМВОЛ НЕЗАЛЕЖНОЇ ДЕРЖАВИ

 

Сьогодні українці відзначають  28-му річницю прийняття Конституції України – головного нормативно-правового акту держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян.

З нагоди Дня Конституції України в Беївській сільській бібліотеці-філії відбувся  захід-інфомікс ,,Конституція – оберіг нашої державності», під час якого присутні обговорювали історію та важливі актуальні положення основного Закону держави, який має найвищу юридичну силу. Також учасники ознайомилися з матеріалами тематичної книжкової виставки ,,Конституція України – символ незалежної держави". На завершення заходу спільно з Беївським сільським будинком культури був організований і проведений майстер-клас ,,З Україною в серці" з виготовлення патріотичних оберегів.

Щиро вітаємо зі святом громадян України, всіх, хто живе з Україною в серці та вірить у неї.

І нехай будуть  непорушними  головні принципи Конституції – народовладдя, гуманізм та законність! Слава Україні! Героям слава!!!





воскресенье, 23 июня 2024 г.

ОЙ, КУПАЛО-КУПАЛОЧКО, ДАМО ТОБІ ПО ВІНОЧКУ

 

Свято Івана Купала – одне із найстаріших свят в українській культурі.

Раніше, ми всі його святкували з 6 на 7 липня, але після переходу на новоюліанський календар дата перенеслася на 13 днів. У 2024 році свято Івана Купала українці святкують з 23 на 24 червня.

Напередодні свята в Беївському СБК спільно з  бібліотекою-філією було здійснено етно-подорож  ''Ой, Купало-Купалочко, дамо тобі по віночку”. Мистецтво плести вінок – це ціла наука, яка сьогодні набуває нового звучання. Згідно з народними традиціями вінки плели тільки дівчата, аби залучити в своє життя любов, щастя, здоров’я.  Для вінків брали різні квіткові збори та зілля і, наслідуючи давні звичаї , пустили їх на воду.

Вітаємо  зі святом Івана Купала, бажаємо жити в достатку і радості, захоплюватися життям і дарувати добро всім людям на Землі. Миру нам всім і скорішої перемоги.


суббота, 22 июня 2024 г.

НА ПАМ'ЯТЬ НЕ ПОКЛАДЕНЕ ТАБУ

 

22-е червня 1941-го року, 4:00 ранку, мить ..., і шквал крові, болю і смерті. Він тривав кілька довгих років, одних із самих довгих років в житті тих, кому вдалося пережити весь цей жах на нашій землі. А багатьом не вдалося. Не судилось пережити цю мить, адже це тільки мить у тисячолітній історії всього нашого людства. Кожен раз в цей день ми згадуємо  про тих, хто так і не повернувся з цієї війни,  про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу, про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми. Людьми, схожими на нас. З тими ж бажаннями, з тією ж жагою до життя. Людьми з сім’ями, у багатьох з яких теж були діти, і, може, навіть онуки. І, напевно, вони теж хотіли жити в мирі та злагоді ...

 Пам’ять – хитра штука. Вона частенько зраджує нам. А потім знову 22-е червня 1941-го року, 4:00 ранку, мить ... і.

Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Так ми говоримо своїм дітям. Ми стали передавати це з покоління в покоління. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях. Вона є в наших національних календарях: Україна встановила цю дату Указом Президента України від 17-го листопада 2000-го року № 1245/2000, вона має назву «День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні».  Ми пам’ятаємо. Ми сумуємо. Вона є. Залишивши образи, ми навчилися прощати. Ми вміли прощати завжди. Прощати і не ображатися на людство за те, що воно допустило подібний хід розвитку подій. Ми навчилися любити. Любити тих, хто дорогий нам, хто поруч з нами. Любити життя, а не смерть, ненависть і агресію. Тому ми виграли тоді. Тому перемагаємо зараз. І не дай нам Бог забути про це!

У читальній залі Беївської сільської бібліотеки-філії  до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні оформлено книжкову виставку-пам'ять «На пам'ять не покладене табу», на якій представлені документальні матеріали, автобіографічні роздуми, спогади, що висвітлюють трагічні події історії нашої держави, прославляють героїзм, силу українського народу, викликають  скорботу за мільйонами загиблих та страчених у лихі часи Другої світової війни.


суббота, 1 июня 2024 г.

ДІТЯМ – РАДІСТЬ, ДІТЯМ – СОНЦЕ, ДІТЯМ – МИР І ДОБРОТА

 

Щорічно, 1 червня, в Україні і світі відзначається радісне і веселе дитяче свято – Міжнародний день захисту дітей. Адже кожна дитина має невід’ємне право на життя, бути щасливими, навчатися, розвиватися, зростати в атмосфері любові та злагоди. А ми, в свою чергу, повинні турбуватись про них, щоб вони виросли достойними людьми  та патріотами своєї Батьківщини.

З нагоди цього свята Беївська сільська бібліотека-філія підготувала книжково-ілюстративну  виставку-розвагу ,,Чарівний світ дитинства". Багато дітей виявили бажання записатися до бібліотеки та прочитати книги, які їх найбільше зацікавили. Спільно з Беївським будинком культури  провели святкову ігро-тусовку  ,,Дітям – радість, дітям – сонце, дітям – мир і доброта". Під час заходу діти змагалися в різноманітних конкурсах: відгадували загадки,  демонстрували свої здібності у майстер-класі зі створення чудової української квітки – соняшник, активно спілкувалися під час години-діалогу «Твої мрії на літо», грали в ігри.  Свої художні здібності проявили у  малюнку на асфальті. А наостанок усі отримали солодкі подарунки.

Свято відбулося завдяки фінансовій підтримці відділу культури Липоводолинської селищної ради,  директора ТОВ ,,Беєве" І.І.Сала, та депутата селищної ради Л.І.Гусак. Щиро дякуємо Вам!

Нехай наші діти якомога довше залишаються дітьми. Безтурботними, веселими, радісними. Нехай небо над головою завжди буде мирним, а кожен новий день – добрим і цікавим.








среда, 15 мая 2024 г.

ВИШИВАНКА – СИМВОЛ УКРАЇНСЬКОЇ ДУШІ

 

Щороку у третій четвер травня Україна святкує День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції. В рамках цьогорічного Дня вишиванок Беївська сільська бібліотека-філія підготувала ілюстративну книжкову виставку-хобі «Вишиванка – символ української душі».

У  невичерпній  спадщині  духовної  культури  українського  народу  є особлива, винятково важлива її частина – вишивка. Українська вишита сорочка втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів, - бути оберегом, а вишиванка – це не тільки символ краси, молодості, наслідування, а й наш генетичний код.

Історія української вишиванки – це історія українського народу. З вишиванки, як з книги, можна зчитати, якими талановитими були і є українці, якими гарними були господарями та майстрами, як бідували, коли Україну захоплювали чи намагалися зруйнувати, чи коли знищували нашу культуру і сам ген українства (заборона одягати вишиванки, виключення з університету, ув’язнення, позбавлення майбутнього…).

Вишиті  сорочки  та  вишиванки  будуть  оберігати  нас,  наділяти  силою рідної землі, тому що символи, вишиті на них, мають глибоке значення, яке закладене тисячі років тому.

Вишиванка – це символ, який єднає українців і презентує Україну у світі. Вишиванка – це генетичний код та дрес-код української нації.

 

вторник, 7 мая 2024 г.

І РОЗКВІТАЮТЬ МАКИ У СЕРЦЯХ

 

8 травня вся Україна відзначає День пам'яті та  перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Ця перемога дісталася нам великою ціною – мільйонів життів наших співвітчизників.

Сьогодні Україна знову у вогні, на території нашої держави знову ллється кров українців, які мужньо захищають рідну землю від агресора. Нині спадкоємницею сталінського режиму є рф, яка привласнює перемогу над нацизмом, маніпулює власними громадянами і намагається залякати світ. Але ми віримо, що прийде наша перемога, бо ми захищаємо Батьківщину, ми переможемо, бо відстоюємо право жити у вільній державі. І пам'ятаймо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає.

 До цієї знаменної дати у Беївській сільській бібліотеці-філії розгорнута книжкова виставка ,,І розквітають маки у серцях". На ній представлено підбірку видань, що неупереджено висвітлюють складні сторінки подій Другої світової війни, розкривають роль та внесок України у перемогу та вшановують пам'ять кожного з 8 мільйонів жертв українців, хто боровся з нацизмом.

пятница, 3 мая 2024 г.

У ПИСАНЦІ ЖИТТЯ І НАДІЯ ВОСКРЕСАЄ

 

Весна в Україні. Воскресає природа, воскресає життя. Надходять Великодні свята. Сьогодні в умовах війни Великдень – це не лише весна, з цим святом пов’язані надії кожного українця на нашу Перемогу та відродження України!

Для українців Великдень – основне річне свято. Однією із ознак  Великодня – писанка, яка в своїй символіці поєднала давнину дохристиянських часів, наше сьогодення і віру у вічність. Тому, готуючись в часі Великого посту до гідної зустрічі Пасхи, українці протягом тижня  печуть паски, красять крашанки, пишуть писанки.

Шановні користувачі нашої бібліотеки! Запрошуємо  відвідати виставку-інсталяцію «У писанці життя і надія воскресає».

Щиро  вітаємо Вас із Великодніми святами. Бажаємо Вам миру, любові, достатку і смачної паски!




вторник, 2 апреля 2024 г.

ІМПЕРІЯ ГЛЯНЦЕВИХ ВИДАНЬ

 

Книга! Вона поруч із самого народження. Перші казки, вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Книга розповідає нам про казкових богатирів, про шкільне життя, про далекі країни. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.

На початку квітня діти і дорослі всього світу святкують день народження дитячої книги –  Міжнародний день дитячої книги – свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку 2 квітня (починаючи з 1967 р.) у день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена (1805–1875 рр.). Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.

З нагоди свята Беївська сільська  бібліотека-філія пропонує дитячий книжковий летсплей ,,Імперія глянцевих видань''.

четверг, 21 марта 2024 г.

ПОЕЗІЯ ЄДНАЄ СЕРЦЯ

 

Весна багата на визначні події для митців слова та книголюбів. Сьогодні, 21 березня, відзначається  Всесвітній день поезії.

У житті все починається з чогось: річечка із струмочка, дерево із коріння. Так і поезія входить в наше життя з дитинства і залишається з нами до кінця. Кожний знаходить в ній щось своє, близьке і зрозуміле. Духовно бідною залишається та людина, якій байдуже поетичне слово.

До цієї дати в Беївській сільській бібліотеці-філії розгорнута книжкова полиця ,,Поезія єднає серця''. Тож запрошуємо всіх бажаючих поринути у чарівний світ Поезії. Адже, поезія залишається в нас навіть тоді, коли закінчуються всі слова…

четверг, 7 марта 2024 г.

ТАРАС ШЕВЧЕНКО – ПРОВІСНИК ДОЛІ УКРАЇНИ

 

Український народ, як і кожен народ світу, має свої святині. Однією з таких святинь, національною гордістю нашого народу є творчість Тараса Григоровича Шевченка.

Ім’я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам’ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім’ям в Україні названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці. Він уперше заявив про себе як поета, видавши невелику збірку поезій, що мала назву «Кобзар», яка стала символічною і дала друге ім’я поетові.

Із полум’яних творів Кобзаря весь світ дізнався, що є така прекрасна країна – Україна, з її чудовим, добрим, роботящим народом, прекрасною мовою, піснями, героїчною і трагічною історією. У свій час, сам того не знаючи, Шевченко сотворив подвиг. Його ім’я стало символом України. Його називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу, тому й залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Духовну велич і красу українського слова він підніс на найвищу височінь. Його поетичне слово має чудодійну силу, воно любить і ненавидить, воно плаче і сміється, воно радіє і сумує разом з нами і сьогодні.

З нагоди 210-ї річниці від дня народження великого українського поета, письменника, художника, громадсько-політичного діяча Тараса Григоровича Шевченка (1814–1861) в Беївській сільській бібліотеці-філії  відбулися шевченківські читання ,,Ми – з Кобзаревого роду!'', а також діє книжкова виставка-портрет ,,Тарас Шевченко – провісник долі України ''.



 

среда, 21 февраля 2024 г.

Є МОВА – Є ДЕРЖАВА – Є МАЙБУТНЄ

 

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: «...Як парость виноградної лози плекаймо мову...» Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови у Беївській сільській бібліотеці-філії проведена інформ-хвилинка ''До мови серцем пригорнусь", а також експонується тематична книжкова виставка ''Є – Мова – є Держава – є Майбутнє", яка пропонує розширити кругозір про нашу рідну українську мову. Виставка допоможе здійснити літературну подорож, познайомить з історією становлення та розвитку нашої мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками – словниками.

 

вторник, 20 февраля 2024 г.

ЖИТТЯ, ОБІРВАНЕ НА ЗЛЕТІ

 

20 лютого ми відзначаємо героїчну і надзвичайно болісну для всіх дату – День Героїв Небесної Сотні. Саме цей день у 2014 році став найдраматичнішим і переломним етапом Революції гідності, днем масових розстрілів мирних демонстрантів у Києві. Своє життя віддали найкращі представники нації, більшість з них – молодь, ті, хто лише починав жити. Вони не побоялися глянути смерті у вічі заради утвердження національної ідеї. Йшли вони під кулі не задля слави чи з особистих мотивів, а щоб вибороти гідне майбутнє своєму народові. Герої не вмирають – вони дивляться на нас із фото, відео, знову і знову йдуть у свій останній бій. Їхній подвиг навічно залишиться в душах і серцях українців як приклад національної честі й гідності.

З нагоди вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні у Беївській  сільській  бібліотеці-філії представлена інформаційна бібліовітрина ,,Життя, обірване на злеті", книги якої висвітлюють події під час Революції гідності, розповідають про мужність і героїзм її учасників.

четверг, 15 февраля 2024 г.

В ЄДНОСТІ – НАША СИЛА!

 

День єднання – молоде свято, цього року ми святкуємо лише втретє. 16 лютого в українських містах та селищах підіймають державний прапор та виконують гімн. В рамках цього свята в Беївському будинку культури спільно з сільською бібліотекою було проведено годину спілкування «Нас єднає мова»

З Днем єднання! Вітаємо зі святом усіх, хто стійко дає відсіч окупанту, на передовій і в тилу. Ніхто і ніколи не забере у нас нашу свободу, волю, батьківську хату, рідну землю і мову! В єдності – наша сила!


среда, 14 февраля 2024 г.

МАНДРУЄМО СТЕЖИНАМИ КОХАННЯ

 

Кохання. Гірке і солодке, нерозділене і взаємне, неспокійне і віддане. Вічне кохання! Воно окрилює, дає сили і натхнення, радість і захоплення. Це почуття подарувало нам велику кількість пісень, балад, поем, трагедій...

Кохання – почуття шляхетності і людяності, це святе почуття, яке заслуговує на свій день, своє свято. І таке свято існує! Називається воно День Святого Валентина, або День закоханих.

Беївська сільська бібліотека-філія до Дня всіх закоханих підготувала для своїх читачів книжкову елегію «Мандруємо стежинами кохання», яка дозволить  познайомитись з найкрасивішими історіями кохання. Ми вибрали для вас цікаві і захопливі книги з нашого фонду.