вівторок, 24 грудня 2024 р.

СВЯТКОВА КРУГОВЕРТЬ

 

День за днем, година за годиною наближається до нас Новий 2025 рік. Серед  барвистого розмаїття свят найулюбленішими є різдвяно-новорічні. Їх можна вважати справжньою окрасою у вінку свят народу України. Новий рік завжди пов'язаний з мріями про краще майбутнє. Ці мрії та бажання здавна втілювались у чудові поетизовані обряди – колядування, щедруваня і засівання.

До низки новорічних християнських та народних свят у Беївській сільській бібліотеці-філії оформлена книжкова виставка інсталяція ,,Святкова круговерть''. Тут  представлена різноманітна література про звичаї та традиції святкування, тексти колядок та щедрівок. Завітайте до бібліотеки і створіть собі святковий настрій. А я щиро вітаю усіх користувачів з прийдешніми святами! Хай 2025 рік прийде до нас під знаком миру і добра. Бажаю вам міцного здоров'я, радості і щастя, благополуччя та достатку, віри і надії на краще!



четвер, 12 грудня 2024 р.

КНИЖКОВІ НОВИНКИ ВАМ ПІД ЯЛИНКУ

 

Увага! Чудова новина! Дорогі читачі, дорослі і діти, завітайте, до сільської бібліотеки! Нещодавно наш книжковий фонд поповнився новими надходженнями як сучасних українських так і зарубіжних авторів. Запрошуємо насолодитися книгами, які часто запитували читачі, але їх не було у книжковому фонді бібліотеки.

Книги вже чекають на вас. Сподіваємося, що вони вам сподобаються і принесуть задоволення при читанні.

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

ГОСТИНИ НА МИКОЛАЯ

 

День Святого Миколая – найочікуваніше свято для дітлахів. Адже саме воно розпочинає низку веселих новорічних та різдвяних свят, які принесуть багато приємних сюрпризів і подарунків.

Тож Беївська сільська бібліотека-філія  запросила активних юних читачів на погостини «День Святого Миколая серця добром зігріває»

Уважно діти слухали легенди про Миколая Чудотворця, брали активну участь у вікторині. В читальній  залі бібліотеки на них чекала  ілюстрована книжкова виставка «Аж бринить  від щастя край – тут ступає Миколай".

Стало традицією надсилати листи Святому Миколаю. В них вони ділилися своїми заповітними  мріями та бажаннями, розповідали про добрі справи, просили здоров’я та миру не лише для себе, а й для своїх рідних, а на  звороті листа малювали його портрет.

Яскравим доповненням сьогоднішніх погостин був майстер-клас з виготовлення новорічної ялинки в техніці оригамі «Іграшка в торбинку Святому  Миколаю», запропонований працівниками Беївського будинку культури.

У бібліотеці панувала святкова атмосфера, що заряджала чудовим настроєм та передчуттями зимових свят. Захід виявився напрочуд веселим, яскравим, цікавим та смачним.

То ж прийміть від нас щирі вітання! Нехай Святий Миколай за помахом чарівної палички виконає всі ваші бажання і подарує  нам  мир у нашій славній неньці Україні.










субота, 23 листопада 2024 р.

ГОЛОДОМОР ВЧОРА – ПАМ'ЯТЬ СЬОГОДНІ

 

Є у нашого народу події над якими не власний час, а скорботна пам’ять про них живе і житиме у серцях українців. Пам’ять – то нескінченна книга, у якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок вписано криваво-чорним кольором.

Однією з таких  був голодомор 1932-1933 рр. Не було ні війни, ні посухи, а була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки безневинних людей зійшло у могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених діточок.

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. У 2024 ця подія припадає на 23 листопада. Цього року ми вкотре вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

До цієї скорботної дати у читальній залі Беївської сільської бібліотеки-філії підготовлена виставка-реквієм «Голодомор вчора – пам’ять сьогодні», на якій представлені книжкові та періодичні видання, що висвітлюють тогочасні жахливі події.


четвер, 21 листопада 2024 р.

ЗА ГІДНІСТЬ ТА СВОБОДУ

 

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, вшановує патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та 2014 року захистили національні інтереси української держави. Цей день об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.

Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

 Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії. Її ідеали, надії й рішення разюче змінили нашу ментальність, розпочали і продовжують формувати нашу нову національну свідомість.

Беївська сільська бібліотека-філія пропонує вашій увазі книжкову виставку-пам'ять "За Гідність та Свободу", приурочену до цих подій.

Запрошуємо до перегляду!


вівторок, 12 листопада 2024 р.

ТА Я Ж НАЗВАВСЯ ЦВІТОМ ВИШНІ, Я СВІТ ЛЮБИВ, ЛЮДЕЙ ЛЮБИВ

 

Немає, мабуть, українця, який не читав би чудових усмішок Остапа Вишні. Головним джерелом його гумору була любов до життя, до людини. Сміх його неповторний житиме вічно, бо сам він був живою, радісною усмішкою свого великого і безсмертного народу.

Остап Вишня –  справжній патріот своєї рідної землі. Його твори – це не просто розвага, а й глибокий аналіз українського суспільства. Читаючи Вишню, ми не тільки відпочиваємо, а й пізнаємо себе і свою країну. Це своєрідний культурний код українців, який передається з покоління в покоління. Письменник показав, що навіть у найскладніші часи можна зберегти оптимізм і почуття гумору.

До 135-річчя від дня народження українського письменника, новеліста, класика сатиричної прози ХХ століття Остапа Вишні (Павла Михайловича Губенка) у Беївській сільській бібліотеці-філії  пройшла година-гуморина «Та я ж назвався цвітом Вишні, я світ любив, людей любив".


вівторок, 1 жовтня 2024 р.

ГЕЙ, ВИ ХЛОПЦІ, ЗАПОРОЖЦІ!

 

До Дня українського козацтва та Дня Захисників і Захисниць України, що відзначається в Україні 1 жовтня, в Беївській сільській бібліотеці-філії  експонується  історично-патріотична книжкова виставка «Гей, ви хлопці, запорожці!», присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького та історії виникнення козацтва в Україні.

Про те, хто такі запорожці, про державну діяльність українських вояків, їх  героїчну  звитягу,  походи,  про життя  та побут козаків на Січі, про славні  звичаї, традиції та легенди  можна дізнатися зі сторінок  історичної,  художньої та довідкової  літератури. Читачі можуть ознайомитися з книгами, які дозволять зануритись у неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.

 Не випадково, свято українського козацтва збігається з Днем Захисника та Захисниць України. На  виставці експонуються  матеріали про подвиги воїнів-захисників, які і сьогодні продовжують героїчні сторінки нашої історії, захищаючи кордони від ворогів.

понеділок, 19 серпня 2024 р.

ВЕСЕЛИСЬ, ГРАЙ І КНИЖКИ ЧИТАЙ

 

Канікули… Як швидко промайнули цікаві літні дні, хвилинки радості, спілкування з друзями, ровесниками, корисні подорожі гуртом до бібліотеки… Канікули закінчилися, але дружба з книгою – ніколи!

Сьогодні до Беївської сільської бібліотеки-філії завітали нові читачі, для яких бібліотекар організувала вікенд в бібліотеці “Веселись, грай і книжки читай”. Маленькі читачі не лише обирали цікаві книжки для читання, але й активно їх обговорювали. Далі діти поринули у творчу майстерню , намалювавши персонажі своїх обраних книг. Малюнки вийшли яскравими та колоритними, а творча майстерня була насичена позитивними емоціями та враженнями. На завершення вони  із  задоволенням складали пазли із сюжетами улюблених казок.

Літо триває і двері бібліотеки гостинно відчинені. Бібліотека чекає на нових користувачів!



вівторок, 6 серпня 2024 р.

ЗІ СВЯТОМ – З ДНЕМ СЕЛА! ІЗ ЯБЛУЧНИМ СПАСОМ!

 

Сьогодні у Світле свято Яблучного Спаса беївчани святкують День села. У такий день кожен відчуває себе частинкою великої родини, і тому близько до серця ми сприймаємо  всі труднощі села, щиро радіємо успіхам та пишаємося досягненнями.

А пишатися є чим – багата історія, неймовірна природа, щирі і відкриті люди, і, віримо, прекрасним майбутнім. І, мабуть, кожен погодиться  з тим, що в час повномасштабної війни День села радше відзначаємо, ніж святкуємо. Бо ще так багато свіжих ран, болю, розпачу, так багато втрат, і війна, нажаль, триває. Але відзначення Дня села – це наша витривалість і прагнення повернутися до нормального життя, це взаємопідтримки, віра в ЗСУ, перемогу та справедливий мир, а ще надія, що наступне свято відбуватиметься під мирним небом.

Для того, щоб відзначення рідного села у цей не простий для усіх час пройшов яскраво Беївська сільська бібліотека-філія спільно з будинком культури підготували дві фотозони та різнобарвну галерею картини  художників – поціновувачів пензля. Також на виставці була можливість придбати сувеніри, обереги, які виготовили беївські школярі. Виручені кошти будуть цінним вкладом для нашої Перемоги.

Бажаю усім беївчанам перш за все міцного здоров'я, добробуту у кожну родину і якнайшвидшої Перемоги! Зі святом – з Днем Села! Із Яблучним Спасом!






понеділок, 29 липня 2024 р.

ЇХ ПОДВИГУ НЕ БУДЕ ЗАБУТТЯ

 

 Цьогоріч минає друга річниця з дня масового вбивства рф полонених українських захисників у Оленівській колонії, що на Донеччині. Нагадуємо,  що в ніч з 28 по 29 липня 2022 року російськими окупаційними військами було здійснено теракт на території колишньої Волноваської виправної колонії №120 поруч з смт Оленівка Донецької області, під час якого загинули військовополонені – захисники «Азовсталі». Втратили життя понад 53 полонених, близько 130 було поранено.

Немає жодних сумнівів у тому, хто вчинив цей жорстокий злочин! І немає жодного прощення за цей теракт!

До річниці трагедії в Оленівці Беївська сільська бібліотека-філія підготувала прес-викладку ,,Їх подвигу не буде забуття".


понеділок, 15 липня 2024 р.

ДЕРЖАВНІСТЬ, ВИМРІЯНА ПОКОЛІННЯМИ

 

15 липня 2024 року Україна  відзначатиме День Державності. Це свято запровадили з ініціативи Президента України, як нагадування про витоки України і приурочили до Дня хрещення Київської Русі та пам’яті князя Володимира Великого.

День Української Державності утверджує зв’язок українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу. Понад тисячу років державотворчому досвіду українців, нашій культурі, нашій самобутності, українському характеру.

У Беївській сільській бібліотеці-філії  організована книжкова виставка-екскурс ,,Державність, вимріяна поколіннями", на якій представлена література про історію формування Української Державності.

пʼятниця, 28 червня 2024 р.

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ – СИМВОЛ НЕЗАЛЕЖНОЇ ДЕРЖАВИ

 

Сьогодні українці відзначають  28-му річницю прийняття Конституції України – головного нормативно-правового акту держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян.

З нагоди Дня Конституції України в Беївській сільській бібліотеці-філії відбувся  захід-інфомікс ,,Конституція – оберіг нашої державності», під час якого присутні обговорювали історію та важливі актуальні положення основного Закону держави, який має найвищу юридичну силу. Також учасники ознайомилися з матеріалами тематичної книжкової виставки ,,Конституція України – символ незалежної держави". На завершення заходу спільно з Беївським сільським будинком культури був організований і проведений майстер-клас ,,З Україною в серці" з виготовлення патріотичних оберегів.

Щиро вітаємо зі святом громадян України, всіх, хто живе з Україною в серці та вірить у неї.

І нехай будуть  непорушними  головні принципи Конституції – народовладдя, гуманізм та законність! Слава Україні! Героям слава!!!





неділя, 23 червня 2024 р.

ОЙ, КУПАЛО-КУПАЛОЧКО, ДАМО ТОБІ ПО ВІНОЧКУ

 

Свято Івана Купала – одне із найстаріших свят в українській культурі.

Раніше, ми всі його святкували з 6 на 7 липня, але після переходу на новоюліанський календар дата перенеслася на 13 днів. У 2024 році свято Івана Купала українці святкують з 23 на 24 червня.

Напередодні свята в Беївському СБК спільно з  бібліотекою-філією було здійснено етно-подорож  ''Ой, Купало-Купалочко, дамо тобі по віночку”. Мистецтво плести вінок – це ціла наука, яка сьогодні набуває нового звучання. Згідно з народними традиціями вінки плели тільки дівчата, аби залучити в своє життя любов, щастя, здоров’я.  Для вінків брали різні квіткові збори та зілля і, наслідуючи давні звичаї , пустили їх на воду.

Вітаємо  зі святом Івана Купала, бажаємо жити в достатку і радості, захоплюватися життям і дарувати добро всім людям на Землі. Миру нам всім і скорішої перемоги.


субота, 22 червня 2024 р.

НА ПАМ'ЯТЬ НЕ ПОКЛАДЕНЕ ТАБУ

 

22-е червня 1941-го року, 4:00 ранку, мить ..., і шквал крові, болю і смерті. Він тривав кілька довгих років, одних із самих довгих років в житті тих, кому вдалося пережити весь цей жах на нашій землі. А багатьом не вдалося. Не судилось пережити цю мить, адже це тільки мить у тисячолітній історії всього нашого людства. Кожен раз в цей день ми згадуємо  про тих, хто так і не повернувся з цієї війни,  про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу, про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми. Людьми, схожими на нас. З тими ж бажаннями, з тією ж жагою до життя. Людьми з сім’ями, у багатьох з яких теж були діти, і, може, навіть онуки. І, напевно, вони теж хотіли жити в мирі та злагоді ...

 Пам’ять – хитра штука. Вона частенько зраджує нам. А потім знову 22-е червня 1941-го року, 4:00 ранку, мить ... і.

Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Так ми говоримо своїм дітям. Ми стали передавати це з покоління в покоління. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях. Вона є в наших національних календарях: Україна встановила цю дату Указом Президента України від 17-го листопада 2000-го року № 1245/2000, вона має назву «День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні».  Ми пам’ятаємо. Ми сумуємо. Вона є. Залишивши образи, ми навчилися прощати. Ми вміли прощати завжди. Прощати і не ображатися на людство за те, що воно допустило подібний хід розвитку подій. Ми навчилися любити. Любити тих, хто дорогий нам, хто поруч з нами. Любити життя, а не смерть, ненависть і агресію. Тому ми виграли тоді. Тому перемагаємо зараз. І не дай нам Бог забути про це!

У читальній залі Беївської сільської бібліотеки-філії  до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні оформлено книжкову виставку-пам'ять «На пам'ять не покладене табу», на якій представлені документальні матеріали, автобіографічні роздуми, спогади, що висвітлюють трагічні події історії нашої держави, прославляють героїзм, силу українського народу, викликають  скорботу за мільйонами загиблих та страчених у лихі часи Другої світової війни.


субота, 1 червня 2024 р.

ДІТЯМ – РАДІСТЬ, ДІТЯМ – СОНЦЕ, ДІТЯМ – МИР І ДОБРОТА

 

Щорічно, 1 червня, в Україні і світі відзначається радісне і веселе дитяче свято – Міжнародний день захисту дітей. Адже кожна дитина має невід’ємне право на життя, бути щасливими, навчатися, розвиватися, зростати в атмосфері любові та злагоди. А ми, в свою чергу, повинні турбуватись про них, щоб вони виросли достойними людьми  та патріотами своєї Батьківщини.

З нагоди цього свята Беївська сільська бібліотека-філія підготувала книжково-ілюстративну  виставку-розвагу ,,Чарівний світ дитинства". Багато дітей виявили бажання записатися до бібліотеки та прочитати книги, які їх найбільше зацікавили. Спільно з Беївським будинком культури  провели святкову ігро-тусовку  ,,Дітям – радість, дітям – сонце, дітям – мир і доброта". Під час заходу діти змагалися в різноманітних конкурсах: відгадували загадки,  демонстрували свої здібності у майстер-класі зі створення чудової української квітки – соняшник, активно спілкувалися під час години-діалогу «Твої мрії на літо», грали в ігри.  Свої художні здібності проявили у  малюнку на асфальті. А наостанок усі отримали солодкі подарунки.

Свято відбулося завдяки фінансовій підтримці відділу культури Липоводолинської селищної ради,  директора ТОВ ,,Беєве" І.І.Сала, та депутата селищної ради Л.І.Гусак. Щиро дякуємо Вам!

Нехай наші діти якомога довше залишаються дітьми. Безтурботними, веселими, радісними. Нехай небо над головою завжди буде мирним, а кожен новий день – добрим і цікавим.